Dzisiaj dość trudno wyobrazić sobie prowadzenie biznesu bez swoistej wizytówki firmy w postaci strony internetowej. Bez tego nowoczesnego narzędzia nie da się już funkcjonować. Każdy kto podchodzi do tego tematu z pewnością zadaje sobie pytanie „Ile kosztuje strona internetowa”?

Na jakie wydatki musimy się przygotować podejmując decyzję o założeniu strony internetowej?
Nie da się na to pytanie jednoznacznie odpowiedzieć, ponieważ cena jest uzależniona od tego jaką stronę chcemy mieć. Jakie ma mieć zastosowane rozwiązania, czym dysponujemy, jakimi materiałami (zdjęcia grafiki), czy mamy gotowe treści. Kolejnym a zarazem jednym z głównych czynników jest to czy będzie to strona firmowa czy sklep. Pracy nad tym drugim będzie z pewnością dużo więcej.

Poniżej postaramy się opisać główne modele stron internetowych, oraz odpowiemy ile kosztuje strona w każdym z tych modeli.

Strona Wizytówka – Ile Kosztuje

Pierwszy model strony www to Wizytówka. Taka strona jest dość trudna w modyfikowaniu i coraz mniej jest brana pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o nowej stronie internetowej. Wynika to z faktu, iż wszystkie zmiany na takiej stronie muszą być dokonywane przez programistę, co powoduje spore utrudnienie w przypadku wprowadzania zmian w ofercie lub aktualizacji pozostałych treści. W brew pozorom niewielkie koszty takiej strony internetowe mogą w przyszłości spowodować spory wydatek.

Ile kosztuje strona internetowa – wizytówka? Śmiało można liczyć że koszty są w granicach 500 zł do 1500 zł w zależności od potrzeb.

Strona internetowa z CMS – Jaka Cena

CMS to nic innego jak system, który pozwoli w prosty a zarazem wygodny sposób zarządzać stroną internetową. Tego typu strony to najczęściej wybierana przez klientów opcja. Systematyczne zmiany i aktualizacje bardzo dobrze wpływają na widoczność strony w wyszukiwarce, a ich obsługa jest po prostu łatwa, nawet dla laika. Kolejną zaletą takiej strony jest możliwość jej rozbudowy o kolejne podstrony, dodatkowe opcję, które w większości przypadków możemy zrobić sami we własnym zakresie.

Ile kosztuje strona internetowa z CMS? Cena jest uzależniona od możliwości i opcji, które ma zawierać system zarządzania stroną (CMS) oraz tak jak w każdym innym przypadku od tego czym sami dysponujemy i możemy udostępnić Agencji przygotowującej projekt. Niewątpliwie na cenę ma również wpływ wielkość serwisu. Ceny wahają się w przedziale od 1500 zł do 6000 zł

Sklep Internetowy – Jakie Koszty

Sklepy internetowe ze względu na swoją mnogość funkcji, będą stanowczo droższe od tradycyjnych stron internetowych. Sklep internetowy powinien posiadać możliwość dodawania przez właściciela produktów, zintegrowane systemy płatności (Przelewy24, PayPal, przelew…). Na cenę składa się również rozbudowana struktura sklepu.

Podanie widełek cenowych jest niebywale trudne, kwestie tego typu są zwykle rozpatrywane indywidualnie. Jednak możemy liczyć na zakres od około 5000 do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych

Ceny widełek cenowych mogą zaskakiwać, lecz warto pamiętać, że mogą się mocno różnić ze względu na wielkość potrzeb klienta. Mogą być niższe lub wyższe, wszystko jest uzależnione od efektu wizualnego na którym nam zależy oraz od ilości funkcji które będą potrzebne do realizacji projektu.

WhiteNet – Profesjonalne Strony www i Niebanalne Sklepy Internetowe

Skoro czytasz ten artykuł to najprawdopodobniej potrzebujesz strony www lub sklepu internetowego. Jeśli ma to być wyjątkowa strona internetowa lub nowoczesny i funkcjonalny sklep to idealnie trafiłeś lub trafiłaś. Aby otrzymać indywidualną wycenę, zapraszamy Cię do kontaktu z WhiteNet.

Możesz liczyć na pomoc w wyborze najkorzystniejszych rozwiązań, które będą dopasowane do Twoich potrzeb.
Z naszymi klientami jesteśmy w stałym kontakcie, gdzie na bieżąco informujemy o postępach proponując najlepsze rozwiązania eleganckie pod względem wizualnym, funkcjonalnym oraz wygodne do optymalizacji SEO.

Poznaj Nasze Ceny i sprawdź ile kosztuje strona www – Wypełnij poniższy formularz.

Na co zwracać uwagę?

Z pewnością natrafisz na twórców stron internetowych już za kilkaset złotych. Dlaczego warto takich ofert unikać?
Praca nad niebanalną stroną www jest czasochłonna i wymagająca, osoba, która obiecuje budowę dobrej jakości stronę niewielkim kosztem, albo jest amatorem, albo stworzy słabej jakości realizację, która będzie nieestetycznie wykonana a co najgorsze zagrożona atakami hakerów. Musisz mieć na uwadze, że tak wydane pieniądze mogą powodować konieczność licznych napraw oraz poprawek co niesie za sobą kolejne niepotrzebne wydatki, które mogą mocno przewyższyć ofertę od początku dobrze wykonaną.

Ile trwa realizacja zlecenia?

Czas przygotowania strony internetowej czy sklepu jest równomierny do trudności jego wykonania. Najczęściej jest to:

  • profesjonalne strony wizytówki do 20 dni
  • profesjonalne strony internetowe z CMSem do 30 dni
  • profesjonalne sklepy internetowe do 60 dni

Jeśli podany czas jest zbyt długi, możesz dopytać o możliwość realizacji ekspresowej, jednakże musisz mieć na uwadze, że cena może mocno wzrosnąć w stosunku do tej podanej w standardowej wycenie.

Dobra jakościowo strona internetowa to bardzo ważny temat dla osób prowadzących działalność. W WhiteNet zwracamy szczególną uwagę na zadowolenie naszych klientów oraz na wysoką jakość wykonywanej pracy. Dlatego zawsze podpowiadamy najciekawsze rozwiązanie, które dopasowujemy indywidualnie. Nie zapomnij zerknąć na nasze realizacje, na poniższej podstronie prezentujemy część do tej pory wykonywanych zleceń.

Strony www Oraz Sklepy Internetowe

Zamów Indywidualną Wycenę! – Wypełnij Formularz.

FORMULARZ