Strona internetowa dla restauracji w czasach COVID-19 – czy to już obowiązek?

Opublikowano: 2020-10-06|Aktualizacja: 2023-04-11|5 min czytania|
Strona internetowa dla restauracji w czasach COVID-19 – czy to już obowiązek?

Epidemia koronawirusa sprawiła, że wiele z branż musiała przystosować się do nowej rzeczywistości, która niemal całkowicie przetransformowała gospodarkę. Sklepy, restauracje, kawiarnie oraz biznesy oparte na codziennej interakcji z klientami, zostały zamknięte i w większości przeniesione do przestrzeni internetowej. Jak pokazują statystyki – z pozytywnym skutkiem. Według oficjalnych danych sprzedaż online w trakcie lockdown’u wzrosła aż o 240%. I mimo że na ten moment wszystko wraca „do życia”, e-commerce dalej zdaje się rozkwitać. Czy ten trend utrzyma się na długo? I czy rzeczywiście warto przenosić swój interes na stronę internetową?

Sklep internetowy dla restauracji a realne zyski/korzyści

Branżę gastronomiczną w marcu dotknął prawdziwy kryzys. Właściciele restauracji, kawiarni i barów stanęli przed sporym wyzwaniem – jak pogodzić zamknięcie lokalu i konieczność dalszego płacenia czynszu, a często nawet rat kredytu? Z pomocą zdały się nadejść zamówienia na wynos i dostawy bezkontaktowe. W większości przypadków jednak to nie wystarczyło. Dla wielu głównym problemem bowiem był brak dotychczasowego napływu klientów do lokali, a także rosnąca konkurencja ze strony innych, które zdecydowały się na współpracę z firmami dostarczającymi jedzenie. Lokale, które nie miały odpowiednio opracowanego planu dotarcia do potencjalnych gości w tej nowej sytuacji, zwyczajnie sobie nie poradziły i zostały zastąpione przez te, które skorzystały z możliwości oferowanych przez narzędzia online. Część z nich postawiła właśnie na rozpoczęcie działalności online, w której wykorzystała opcję sklepu internetowego dla restauracji, umożliwiającego klientom składanie zamówień bez wychodzenia z domu.

Jak zacząć prowadzenie własnego biznesu online?

Jeśli nadal prowadzisz działalność stacjonarnie i jeszcze nie zdecydowałeś się na opcję sklepu internetowego dla swojej restauracji – to może być Twój moment na zmianę.

Biznes online z pewnością nie będzie już taki sam, jak kiedyś. Obecnie branża e-commerce (zwłaszcza przy widmie drugiej fali koronawirusa i wcześniejszych rządowych zachętach do przeniesienia swoich usług do Internetu) cieszy się sporym zainteresowaniem. Zgodnie z przewidywaniami ekspertów, nawet pomimo powrotu do równowagi w gospodarce, taki stan rzeczy może się utrzymać, a strony internetowe zwłaszcza te dla restauracji dalej mogą przynosić ich właścicielom spore zyski i zwiększać szansę na dynamiczny rozwój na rynku. Statystycznie to właśnie branża gastronomiczna odnotowuje wysoki współczynnik sprzedaży w Internecie.

Oczywiście do tego, by skutecznie dotrzeć do zainteresowanych klientów, potrzeba funkcjonalnej strony internetowej lub sklepu, dobrze zaplanowanej strategii, skutecznej promocji itd. Przez wzrost konkurencji w tym zakresie niełatwo jest spełnić te wymogi bez posiadania odpowiedniego doświadczenia. By wybrać najlepszą opcję klienci zwracają uwagę na takie czynniki jak czas dostawy, przejrzystość strony czy sprofilowane pod ich kątem reklamy. Oznacza to, że firma musi być gotowa do ciągłego monitorowania i ulepszania tych obszarów. Jak sobie z tym poradzić?

Jak możemy Ci pomóc uruchomić restauracje w Internecie

W tej niełatwej dla wszystkich restauratorów sytuacji wychodzimy naprzeciw problemom, z jakimi się stykają i oferujemy kompleksową pomoc przy przenoszeniu biznesu do przestrzeni online. Jako agencja interaktywna z wieloletnim doświadczeniem na rynku wiemy, jak zaprojektować stronę czy sklep internetowy dla restauracji, a także, co zrobić, by znalazły się w pierwszych wynikach wyszukiwania Google oraz zwiększyć na nich ruch i sprzedaż. Nasz zespół wspiera przedsiębiorców przez cały czas, umożliwiając im skupienie się na ich najważniejszym zadaniu – prowadzeniu swojego biznesu.

Projektowanie strony internetowej dla restauracji z Whitenet

Tworzymy strony oraz sklepy internetowe responsywne, które dostosowują się do rozdzielczości ekranu każdego urządzenia i pozwalają na dotarcie do szerszego grona odbiorców. Wszystkie z nich oparte są na intuicyjnych systemach CMS, dających możliwość łatwego zarządzania treścią, dzięki czemu w dowolnym momencie można dodać nowe podstrony, produkty, bądź zaktualizować content. Dopasowujemy projekt graficzny strony i sklepu internetowego pod życzenie klienta, z zachowaniem standardów UX i UI. Dodatkowo po zakończeniu budowy zapewniamy także bezpłatny proces ich optymalizacji pod kątem SEO. I co najważniejsze – uważnie śledzimy trendy i staramy się, by Twoja strona internetowa również za nimi podążała.
Projektowanie stron internetowych to po pozycjonowaniu kolejna z naszych najmocniejszych stron. Dodatkowo możemy się pochwalić, że posiadamy 100% pozytywnych opinii – a to zobowiązuje. Zlecając nam projektowanie strony internetowej lub sklepu dla restauracji masz pewność, że otrzymasz wyjątkowy, gotowy produkt.

Ile kosztuje strona lub sklep internetowy dla restauracji?

Chcesz z nami współpracować, ale nie wiesz, ile musisz na to przeznaczyć? Pomoże Ci w tym dostępny na naszej stronie kalkulator strony internetowej bądź sklepu internetowego dla Twojej restauracji. Dzięki temu łatwo oszacujesz koszt ich budowy w niecałe trzy minuty. Oprócz tego możesz także skontaktować się z nami w sprawie bezpłatnej wyceny – doradzimy, jakie rozwiązania pozwolą na zmieszczenie się w posiadanym budżecie oraz oszacujemy przybliżony czas realizacji. Zachęcamy również do zapoznania się z naszym artykułem na ten temat: Ile kosztuje strona Internetowa